Pamatujete ještě dobu socialismu a prožili jste v ní alespoň malý kousek života? Pokud ano, pak si možná vybavíte, že se tehdy zhotovoval sektorový nábytek. Jeho výhodou bylo to, že jste z jednotlivých modulů sestavili třeba celou nábytkovou stěnu v obýváku, nábytek do dětského pokoje či do ložnice, a moduly bylo možné libovolně skládat vedle sebe a na sebe. Sektorový nábytek se montoval jen šroubovými spoji v předvrtaných otvorech a jestliže vám přivezli moduly až do místa bydliště, nábytkovou sestavu jste smontovali sami během pár desítek minut. Nepotřebovali jste k tomu žádné speciální nářadí, vystačili jste jen se dvěma šroubováky.

nábytek v ložnici

Dnes se ale nábytek vyrábí převážně tak, aby výrobci ušetřili na nákladech při jeho skladování. Nedodává se tedy zákazníkům v celistvé podobě, ale rozložený do prken, latí a desek, aby se vešel do ploché kartonové krabice. Zákazník si musí nábytek nejprve sestavit kousek po kousku, což je pracné, časově náročné a někdy také obtížné. Stalo se vám někdy, že jste si koupili psací stůl nebo šatní skříň či postel a návod k sestavení nábytku byl tak nesrozumitelný, že jste si některé díly popletli a provrtali je vruty na opačné straně, takže v nich pak byly díry a nábytek byl znehodnocený?

nábytek v pokoji

Anebo jste při práci postupovali tak nešikovně, že vám na zem upadla deska odlomil se z ní roh? Anebo jste připevňovali bočnici od stolu tak, že vrut projel skrz horní desku? Nepřipomíná vám to epizodu animovaného seriálu A j to! s figurkami Pat a Mat, kdy ti dva kutilové rozlili v obýváku modrou barvu na koberec a když nešel vyčistit, tak v koberci vyřízli otvor, položili na něj pneumatiku, kterou osázeli květinami? Jestliže máte potíže s montáží nábytku v Praze, můžete na tuto práci povolat stěhovací firmu, která zaměstnává specialisty, a ti se věnují sestavování nábytku včetně těch nejobtížnějších sestav, jako jsou vestavěné skříně na míru nebo kuchyňské linky.